Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rola zespołów powoływanych przez Krajową Radę Sądownictwa

19.02.2016, 06:46; Aktualizacja: 19.02.2016, 06:48

W sprawie sędziego Łączewskiego wiadomo tyle, że wciąż nic nie wiadomo. Utworzony zaś kilka dni temu zespół sędziów do zbadania jego sprawy wypracował jedynie to, że nic nie może zrobić, więc sprawę przekazuje rzecznikowi dyscyplinarnemu.

Reklama

Dopiero co, bo było to 15 lutego br., Krajowa Rada Sądownictwa powołała zespół do wyjaśnienia doniesień medialnych dotyczących sędziego Wojciecha Łączewskiego, a już dziś sprawa została przekazana do zbadania rzecznikowi dyscyplinarnemu sędziów sądów powszechnych. Zespół nie dysponuje bowiem instrumentami koniecznymi do wyjaśnienia sprawy. To jednak ze względów ustawowych wiadome było już wcześniej, przed utworzeniem zespołu. Nie ma jednak w tym - jak tłumaczy sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy KRS - niczego dziwnego, ponieważ właśnie tak działa KRS.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.