Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rola zespołów powoływanych przez Krajową Radę Sądownictwa

19.02.2016, 06:46; Aktualizacja: 19.02.2016, 06:48

W sprawie sędziego Łączewskiego wiadomo tyle, że wciąż nic nie wiadomo. Utworzony zaś kilka dni temu zespół sędziów do zbadania jego sprawy wypracował jedynie to, że nic nie może zrobić, więc sprawę przekazuje rzecznikowi dyscyplinarnemu.

Reklama

Dopiero co, bo było to 15 lutego br., Krajowa Rada Sądownictwa powołała zespół do wyjaśnienia doniesień medialnych dotyczących sędziego Wojciecha Łączewskiego, a już dziś sprawa została przekazana do zbadania rzecznikowi dyscyplinarnemu sędziów sądów powszechnych. Zespół nie dysponuje bowiem instrumentami koniecznymi do wyjaśnienia sprawy. To jednak ze względów ustawowych wiadome było już wcześniej, przed utworzeniem zespołu. Nie ma jednak w tym - jak tłumaczy sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy KRS - niczego dziwnego, ponieważ właśnie tak działa KRS.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Wymiar sprawiedliwości

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.