Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Senat obniżył budżet RPO i TK

19.02.2016, 13:49; Aktualizacja: 19.02.2016, 14:23
 • Wyślij
 • Drukuj

Senat przyjął z poprawkami budżet na 2016 rok. Będą dodatkowe pieniądze na Fundusz Kościelny. Mniej dostanie za to Trybunał Konstytucyjny i rzecznik praw obywatelskich.

Reklama

Senat odrzucił m.in. poprawki opozycji, które zwiększały budżet Trybunału Konstytucyjnego o ok. 1,6 mln zł, a budżet rzecznika praw obywatelskich o ok. 3,3 mln zł.

Poprawka dotycząca TK nie została zaakceptowana, mimo poparcia przez senacką komisję budżetu i finansów.

Przyjęta została natomiast poprawka zakładająca przeznaczenie 2,5 mln zł na wydatki bieżące kancelarii Senatu, kosztem pieniędzy na nową siedzibę Krajowej Rady Sądownictwa.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.