Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Apple kontestuje nakaz sądu

19.02.2016, 15:44; Aktualizacja: 19.02.2016, 16:46

Szef firmy Tim Cook odmówił wykonania decyzji kalifornijskiego sądu, który kazał mu pomóc w złamaniu zabezpieczeń iPhone'a należącego do jednego z terrorystów z San Bernardino.

Reklama

Sędzia Sheri Pym z sądu okręgowego w Los Angeles poleciła Apple'owi udzielenie pomocy technicznej "w rozsądnym zakresie" agentom FBI prowadzącym śledztwo w sprawie grudniowej strzelaniny, w której zginęło 14 osób. Śledczy uzyskali zgodę na pozyskanie danych z telefonu Syeda Farooka, jednego z dwójki zamachowców, ale nie byli w stanie przeszukać urządzenia, gdyż nie udało im się złamać kodu użytkownika. W praktyce FBI chce, aby Apple zbudował nową wersję systemu operacyjnego IPhone'a (pomijając przy tym wiele zabezpieczeń), a następnie zainstalował go na telefonie Farooka. W ten sposób śledczy mogliby odczytać dane z jego iPhone'a.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.