Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Apple kontestuje nakaz sądu

19.02.2016, 15:44; Aktualizacja: 19.02.2016, 16:46

Szef firmy Tim Cook odmówił wykonania decyzji kalifornijskiego sądu, który kazał mu pomóc w złamaniu zabezpieczeń iPhone'a należącego do jednego z terrorystów z San Bernardino.

Reklama

Sędzia Sheri Pym z sądu okręgowego w Los Angeles poleciła Apple'owi udzielenie pomocy technicznej "w rozsądnym zakresie" agentom FBI prowadzącym śledztwo w sprawie grudniowej strzelaniny, w której zginęło 14 osób. Śledczy uzyskali zgodę na pozyskanie danych z telefonu Syeda Farooka, jednego z dwójki zamachowców, ale nie byli w stanie przeszukać urządzenia, gdyż nie udało im się złamać kodu użytkownika. W praktyce FBI chce, aby Apple zbudował nową wersję systemu operacyjnego IPhone'a (pomijając przy tym wiele zabezpieczeń), a następnie zainstalował go na telefonie Farooka. W ten sposób śledczy mogliby odczytać dane z jego iPhone'a.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.