Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Poczta Polska przejmuje przesyłki sądowe

29.02.2016, 15:42; Aktualizacja: 01.03.2016, 06:10
  • Wyślij
  • Drukuj

1 marca wystartuje trzyletni kontrakt Poczty Polskiej na obsługę korespondencji sądowej.

Reklama

1 marca 2016 r. to będzie dobry dzień dla polskiego sądownictwa i Poczty Polskiej. Obsługa tego wrażliwego obszaru funkcjonowania państwa wraca do narodowego operatora – powiedział Łukasz Kulesza, dyrektor biura rozwoju usług finansowych. Przez ostatnie dwa lata listy z sądów dostarczała bowiem prywatna Polska Grupa Pocztowa, powiązana z InPostem.

Od listopada firma testuje też aplikację „Mobilny Listonosz”, która będzie wykorzystywana na potrzeby obsługi sądowej korespondencji. Jak zapewnia operator jest ona przystosowana do wymogów Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących Elektronicznego Potwierdzania Odbioru (EPO). Aplikacja będzie zainstalowana na tabletach i smartfonach, które będą mieć listonosze.

Poczta Polska szacuje, że w ciągu trzech lat obowiązywania kontraktu dostarczy m.in. ponad 170 mln listów poleconych nadanych przez sądy.

W marcu już 75 proc. kodów adresowych w Polsce będzie obsługiwanych z wykorzystaniem tabletów i "Mobilnego Listonosza". Do końca sierpnia usługa EPO ma być zapewniona na obszarze 100 proc. kodów adresowych.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

    Artykuły bezpłatne

      Śledź nas na:

      Polecamy

      • Prawo karne

        Mafię zaboli tylko odebranie majątku

        Mafię zaboli tylko odebranie majątku

        To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

      • Finaliści konkursu

        Wschodzące gwiazdy prawa

        Wschodzące gwiazdy prawa

        Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

      • Notariusze

        Bez kary za uchybienie terminowi

        Bez kary za uchybienie terminowi

        Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

      • Wywiad

        Konstytucja to nie sklep

        Konstytucja to nie sklep

        Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.