Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sejm: Praca w nocy jest rekompensowana

Łukasz Guza01.03.2016, 07:22; Aktualizacja: 01.03.2016, 11:21

Jeżeli obsługa Sejmu lub jego organów wymaga świadczenia obowiązków poza normalnymi godzinami pracy lub w porze nocnej, zatrudnieni mają prawo do odbioru czasu wolnego albo wypłaty wynagrodzenia.

Reklama

Tak wynika z odpowiedzi Kancelarii Sejmu na pytanie DGP dotyczące organizacji pracy w tej instytucji. Wiązało się ono z kontrolą, jaką w ubiegłym tygodniu w niższej izbie parlamentu rozpoczęła Państwowa Inspekcja Pracy.

W odpowiedzi na pytanie DGP Kancelaria Sejmu zapewniła, że nadgodziny są rekompensowane. Podkreśliła jednocześnie, że organizacja czasu pracy (w szczególności dotycząca osób, których praca związana jest bezpośrednio z obsługą Sejmu i jego organów) jest dostosowana do realizowanych zadań związanych z harmonogramem pracy niższej izby parlamentu i jego organów. Stosowanie np. systemu zmianowego czy zmiennych godziny rozpoczynania pracy związane jest z zajmowanym stanowiskiem i zakresem realizowanych zadań. W związku z tym liczba pracowników zatrudnionych w trakcie obrad Sejmu, w tym odbywających się w godzinach nocnych, nie jest stała i zależy od potrzeb.


Pozostało jeszcze 14% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.