Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sejm: Praca w nocy jest rekompensowana

Łukasz Guza01.03.2016, 07:22; Aktualizacja: 01.03.2016, 11:21

Jeżeli obsługa Sejmu lub jego organów wymaga świadczenia obowiązków poza normalnymi godzinami pracy lub w porze nocnej, zatrudnieni mają prawo do odbioru czasu wolnego albo wypłaty wynagrodzenia.

Reklama

Tak wynika z odpowiedzi Kancelarii Sejmu na pytanie DGP dotyczące organizacji pracy w tej instytucji. Wiązało się ono z kontrolą, jaką w ubiegłym tygodniu w niższej izbie parlamentu rozpoczęła Państwowa Inspekcja Pracy.

W odpowiedzi na pytanie DGP Kancelaria Sejmu zapewniła, że nadgodziny są rekompensowane. Podkreśliła jednocześnie, że organizacja czasu pracy (w szczególności dotycząca osób, których praca związana jest bezpośrednio z obsługą Sejmu i jego organów) jest dostosowana do realizowanych zadań związanych z harmonogramem pracy niższej izby parlamentu i jego organów. Stosowanie np. systemu zmianowego czy zmiennych godziny rozpoczynania pracy związane jest z zajmowanym stanowiskiem i zakresem realizowanych zadań. W związku z tym liczba pracowników zatrudnionych w trakcie obrad Sejmu, w tym odbywających się w godzinach nocnych, nie jest stała i zależy od potrzeb.


Pozostało jeszcze 14% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.