Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd skazał internautkę za wrzucenie demotywatora

01.03.2016, 14:25; Aktualizacja: 01.03.2016, 14:54
 • Wyślij
 • Drukuj

W ocenie sądu zamieszczenie na portalu satyrycznym cudzego zdjęcia opatrzonego prześmiewczym podpisem to forma zniesławienia.

Reklama

Skazana kobieta opublikowała w serwisie demotywatory.pl zdjęcie ówczesnego prezesa organizacji społecznej zrzeszającej niepełnosprawnych. Fotografia pochodziła z jego prywatnego konta na Facebooku i przedstawiała wizytę mężczyzny w Pałacu Prezydenckim. Kobieta, także niepełnosprawna, opatrzyła to zdjęcie podpisem: "Lanserstwo. Nowa moda XXI wieku, świnie wciąż głodne, a koryto wąskie".

Sprawa miała swój finał w sądzie. W pierwszej instancji kobieta wygrała. Jednak sąd odwoławczy uznał jej działanie za formę zniesławienia. Dodał, że satyryczny charakter serwisu jej nie usprawiedliwia.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.