Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd skazał internautkę za wrzucenie demotywatora

01.03.2016, 14:25; Aktualizacja: 01.03.2016, 14:54
 • Wyślij
 • Drukuj

W ocenie sądu zamieszczenie na portalu satyrycznym cudzego zdjęcia opatrzonego prześmiewczym podpisem to forma zniesławienia.

Reklama

Skazana kobieta opublikowała w serwisie demotywatory.pl zdjęcie ówczesnego prezesa organizacji społecznej zrzeszającej niepełnosprawnych. Fotografia pochodziła z jego prywatnego konta na Facebooku i przedstawiała wizytę mężczyzny w Pałacu Prezydenckim. Kobieta, także niepełnosprawna, opatrzyła to zdjęcie podpisem: "Lanserstwo. Nowa moda XXI wieku, świnie wciąż głodne, a koryto wąskie".

Sprawa miała swój finał w sądzie. W pierwszej instancji kobieta wygrała. Jednak sąd odwoławczy uznał jej działanie za formę zniesławienia. Dodał, że satyryczny charakter serwisu jej nie usprawiedliwia.

PS/źródło: Rzeczpospolita

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.