Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Idea praw obywatelskich została wykoślawiona

Ewa Ivanova03.03.2016, 00:00; Aktualizacja: 03.03.2016, 06:37

Dr Marcin Warchoł: Władza ma służyć zwykłym ludziom, a nie określonym formułkom czy doktrynom.

Reklama

Już się panu kontradyktoryjność przestała podobać?

Rzeczywistość boleśnie weryfikuje najbardziej wzniosłe idee. Pierwsze miesiące po wprowadzeniu reformy przez poprzedni rząd potwierdziły wszystkie obawy, które także pani redakcja podnosiła na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”. Proszę spojrzeć na twarde dane: w drugim półroczu 2015 r. wpływ spraw do sądów rejonowych spadł do nieco ponad 58 tys. ze 163 tys. w tym samym okresie ubiegłego roku. Nawet niektóre całe apelacje sądowe skarżą się, że nie wiedzą, jak stosować przepis 168a, dotyczący tzw. owoców zatrutego drzewa. Dobre jest to, co służy zwykłym ludziom.

Czyli?

Reprezentuję rząd, który – po pierwsze – ma najsilniejszą legitymację w społeczeństwie od 25 lat, a po wtóre, jako pierwszy ma szansę uczynić nasz kraj silnym, niezależnym i sprawiedliwym państwem w środku Europy.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.