Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Idea praw obywatelskich została wykoślawiona

Ewa Ivanova03.03.2016, 00:00; Aktualizacja: 03.03.2016, 06:37

Dr Marcin Warchoł: Władza ma służyć zwykłym ludziom, a nie określonym formułkom czy doktrynom.

Reklama

Już się panu kontradyktoryjność przestała podobać?

Rzeczywistość boleśnie weryfikuje najbardziej wzniosłe idee. Pierwsze miesiące po wprowadzeniu reformy przez poprzedni rząd potwierdziły wszystkie obawy, które także pani redakcja podnosiła na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”. Proszę spojrzeć na twarde dane: w drugim półroczu 2015 r. wpływ spraw do sądów rejonowych spadł do nieco ponad 58 tys. ze 163 tys. w tym samym okresie ubiegłego roku. Nawet niektóre całe apelacje sądowe skarżą się, że nie wiedzą, jak stosować przepis 168a, dotyczący tzw. owoców zatrutego drzewa. Dobre jest to, co służy zwykłym ludziom.

Czyli?

Reprezentuję rząd, który – po pierwsze – ma najsilniejszą legitymację w społeczeństwie od 25 lat, a po wtóre, jako pierwszy ma szansę uczynić nasz kraj silnym, niezależnym i sprawiedliwym państwem w środku Europy.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.