Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Przedstawiciela Sejmu zabraknie na rozprawie w trybunale

07.03.2016, 12:38; Aktualizacja: 07.03.2016, 13:03
 • Wyślij
 • Drukuj

"Informuję, że Sejm nie weźmie udziału w tak kształtowanym postępowaniu" - czytamy w piśmie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o wtorkową rozprawę przed trybunałem w sprawie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS.

Reklama

Marszałek Sejmu tłumaczy, że przedstawiciel tej izby nie weźmie udziału w planowej rozprawie przed TK z kilku powodów.

Po pierwsze, w ocenie Kuchcińskiego, termin na przedstawienie stanowiska przez Sejm został określony niezgodnie z przepisami.

Kolejną przyczyną przytoczoną w wystąpieniu, ma być to, że rozprawa odbędzie się na podstawie poprzedniej ustawy o TK, a nie obowiązującej.

"Z uwagi na powyższe okoliczności, mając na względzie zasadę legalności wyrażoną w art. 7 konstytucji i nie chcąc wspierać działań podejmowanych wbrew jednoznacznemu brzmieniu przepisów o Trybunale Konstytucyjnym informuję, że Sejm nie weźmie udziału w tak kształtowanym postępowaniu" - czytamy w piśmie podpisanym przez marszałka Sejmu.

PS/źródło: TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.