Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Anders Breivik skarży Norwegię

15.03.2016, 12:54; Aktualizacja: 15.03.2016, 13:11
 • Wyślij
 • Drukuj

W jego ocenie państwo norweskie łamanie prawa człowieka przez trzymanie go w izolacji.

Reklama

Anders Breivik w piśmie procesowym powołuje się na dwa artykuły europejskiej konwencji praw człowieka. Zarzuca norweskim władzom, że nie respektują jego prawa do prywatności i życia rodzinnego oraz o naruszają zakaz nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub karania.

Adwokat Breivika, Oystein Storrvik stwierdził, że jego klient jest "bardzo zestresowany izolacją" w więzieniu w Skien, które znajduje się około 100 kilometrów od Oslo.

Wcześniej Breivik narzekał m.in. na zimną kawę, stare konsole do gier i brak kremu nawilżającego.

22 lipca 2011 r. Breivik dokonał zamachu bombowego w dzielnicy rządowej Oslo, w którym zginęło osiem osób. 69 kolejnych zastrzelił na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki norweskiej Partii Pracy.

PS/źródło: TVN24

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.