Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kolejne zawiadomienia w sprawie braku publikacji wyroku TK

16.03.2016, 13:19; Aktualizacja: 17.03.2016, 06:56
 • Wyślij
 • Drukuj

Pierwsze złożył mieszkaniec Gliwic, a dwa kolejne wpłynęły w Warszawie.

Reklama

Informację, o tym że mieszkaniec Gliwic złożył zawiadomienie do prokuratury podał wczoraj jako pierwszy portal TVN24. Doniesienia te potwierdził następnie Janusz Sochacki, szef Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Zaznaczył jednak, że ze względu na właściwość miejsca ewentualnego popełnienia przestępstwa, sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa Warszawa - Śródmieście.

Dwa kolejne zawiadomienia złożono w Warszawie.

W zawiadomieniach wymienieni są także: szefowa KPRM Beata Kempa, prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusinek i wiceprezesi - Robert Brochocki i Tomasz Dobrowolski. Sprawa dotyczy braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca.

TK uznał, że tzw. ustawa naprawcza autorstwa PiS jest w wielu punktach niezgodna z ustawą zasadniczą. Narusza zasadę państwa prawa, ochrony praw nabytych i wolności jednostki oraz zasadę trójpodziału władzy.

PS/źródło: TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.