Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Trybunał Konstytucyjny gotowy do działania

17.03.2016, 11:41; Aktualizacja: 17.03.2016, 12:06
 • Wyślij
 • Drukuj

Na 6 i 7 kwietnia Trybunał Konstytucyjny wyznaczył terminy trzech spraw. Będą to pierwsze orzeczenia TK od czasu sporu wokół tej instytucji.

Reklama

Jak poinformowano na stronie internetowej TK, w środę 6 kwietnia trybunał "rozpozna pytanie prawne w pełnym składzie" w sprawie przepisów odnoszących się do uprawnień komisarzy wyborczych. Rozprawie ma przewodniczyć prezes TK Andrzej Rzepliński, sędzią sprawozdawcą będzie Mirosław Granat.

Rozprawa w tej materii była już wyznaczona przez TK na 27 stycznia, jednak wówczas ją odwołano, zaś nowy termin miał zostać wyznaczony po rozpatrzeniu przez trybunał grudniowej nowelizacji ustawy o TK.

Z kolei na czwartek, 7 kwietnia, TK wyznaczył ogłoszenie orzeczeń w dwóch sprawach rozpoznanych w składach pięciu sędziów. Dotyczą one: zasad przywrócenia do pracy w służbie celnej oraz zwrotu kosztów procesowych w odniesieniu do zagadnienia zwrotu podatku VAT.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.