Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawo coraz bardziej polityczne

Piotr Szymaniak23.03.2016, 00:00; Aktualizacja: 23.03.2016, 06:36

Mężczyzna skazany przez sędziego Wojciecha Łączewskiego za atak na policjanta nie pójdzie na razie do więzienia. Zdecydował o tym minister Zbigniew Ziobro. I to jeszcze zanim się zapoznał z aktami sprawy.

Reklama

Marcin Falkowski został we wrześniu 2015 r. skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Miało do tego dojść w czerwcu 2014 r. podczas protestu środowisk prawicowych po ujawnieniu afery taśmowej. Mężczyzna był już wcześniej skazany za znieważenie funkcjonariuszy. Sąd II instancji podtrzymał wyrok, więc dziś Marcin Falkowski powinien się zgłosić do więzienia. Jednak wcześniej zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o ułaskawienie, a do ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego (MS-PG) z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary.

W miniony poniedziałek skazany zdążył także wystąpić na konferencji prasowej w Sejmie.

Apeluję do pana prezydenta, do nowej zmiany, dobrej zmiany, o to, żeby trzecią RP puścić w zapomnienie i ludzi, którzy są ofiarami trzeciej RP, zauważyć i pomóc im. Bo nie wiadomo, kiedy ci ludzie mogą być potrzebni po to, żeby Polskę odbić z rąk takiej partii jak PO – mówił, oskarżając przy tym orzekającego w I instancji sędziego Wojciecha Łączewskiego o stronniczość.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.