Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bezrobotna prawniczka przegrywa w sądzie ze swoją uczelnią

30.03.2016, 12:04; Aktualizacja: 30.03.2016, 12:56

Absolwentka prawa z Kalifornii, od prawie 10 lat nie mogąca znaleźć pracy w zawodzie, była pierwszą w historii osobą, której udało się doprowadzić do procesu w podobnej sprawie.

Reklama

37-letnia Anna Alaburda w 2008 r. ukończyła Szkołę Prawa Thomasa Jeffersona z jednym z najlepszych wyników w swoim roczników i bez problemu zdała egzamin zawodowy (bar exam). Aby ukończyć studia, musiała wziąć kredyty o łącznej wartości ponad 150 tys. dol. Inwestycja w edukację jednak się nie zwróciła: podobnie jak tysiące innych absolwentów prawa w Stanach Zjednoczonych Alaburdzie nie udało się dostać pracy w zawodzie na pełnym etacie. Od czasu studiów utrzymuje się z prac dorywczych, takich jak zlecenia od kancelarii polegające na analizie dokumentacji prawnej.


Pozostało jeszcze 64% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.