Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Panamska kancelaria: Nie robiliśmy nic złego

05.04.2016, 11:10; Aktualizacja: 05.04.2016, 12:14

Kancelaria Mossack Fonseca, z której wyciekło 11,5 mln dokumentów dotyczących majątków ukrywanych w rajach podatkowych, odcina się od odpowiedzialności za działalność rejestrowanych przez siebie fasadowych spółek.

Reklama

"Jesteśmy oddani tworzeniu struktur prawnych, które sprzedajemy pośrednikom, takim jak banki, prawnicy, księgowi i fundusze powiernicze. To oni mają swoich klientów końcowych, których my nie znamy" - powiedział w rozmowie z agencją Reutera dyrektor kancelarii Ramon Fonseca, zaprzeczając, aby dopuścił się jakichkolwiek nadużyć.


Pozostało jeszcze 71% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.