Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sądy zapowiadają, że będą respektować orzeczenia TK

08.04.2016, 13:54; Aktualizacja: 08.04.2016, 15:30
 • Wyślij
 • Drukuj

Sędziowskie uchwały w tej sprawie napływają do Krajowej Rady Sądownictwa. Do tej pory wpłynęło już kilkanaście stanowisk sądów z całej Polski - poinformował na antenie radia TOK FM Waldemar Żurek, rzecznik prasowy KRS.

Reklama

Żurek podkreślił, że sędziowie w uchwałach  wyraźnie wskazują, że będą stosować prawo zgodnie z konstytucją, czyli będą respektować w pełni rozstrzygnięcia TK.

Poinformował też, że takie deklaracje złożyły m.in. sądy z Katowic, Olsztyna, Wrocławia, Kalisza, Bydgoszczy, Rzeszowa. A kolejne zgromadzenia sędziów w tej sprawie już są zaplanowane.

PS/źródło: TOK FM

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.