Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja sejmowa pozytywnie zaopiniowała kandydata na sędziego TK

12.04.2016, 13:45; Aktualizacja: 12.04.2016, 14:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Kandydat PiS Zbigniew Jędrzejewski uzyskał akceptację sejmowej komisji sprawiedliwości. Ma on zająć miejsce sędziego Mirosława Granata, którego kadencja upływa 27 kwietnia.

Reklama

Termin zgłaszania kandydatur na następcę sędziego Granata upłynął 29 marca.

Wcześniej posłowie PO, Nowoczesnej i PSL zapowiedzieli, że nie będą zgłaszać kontrkandydatów, gdyż uważają, że prezydent Andrzej Duda powinien najpierw zaprzysiąc trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Z tego względu jedyną osobą ubiegającą się o nominację został Zbigniew Jędrzejewski.

Dr hab. Zbigniew Jędrzejewski jest profesorem nadzwyczajnym UW, dyrektorem Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW, a także profesorem nadzwyczajnym Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.