Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sejm wybrał nowego sędziego TK

14.04.2016, 11:31; Aktualizacja: 14.04.2016, 11:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Posłowie przegłosowali kandydaturę Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Głosowało 233 posłów, za było 227, a wstrzymało się sześciu.

Reklama

Podczas głosowania nie obyło się bez kontrowersji. Posłanka Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) przyznała bowiem w rozmowie z "Faktami" TVN, że głosowała za Kornela Morawieckiego (Kukiz'15).

- Dobre obyczaje parlamentarne nakazują, aby parlamentarzysta, który głosuje, był osobiście w Sejmie. Jeżeli ktoś głosuje za kolegę to tak naprawdę głosuje nieprawidłowo i taki głos powinien zostać uznany za nieważny - mówił tvn24.pl prof. Marek Chmaj. 

Jednak jak sam zaznaczył jeden głos i tak by nie miał znaczenia w tej sprawie.

Kandydat PiS Zbigniew Jędrzejewski zajmie miejsce sędziego Mirosława Granata, którego kadencja upływa 27 kwietnia.

Dr hab. Zbigniew Jędrzejewski jest profesorem nadzwyczajnym UW, dyrektorem Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW, a także profesorem nadzwyczajnym Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.

PS/źródło: TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.