Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sejm wybrał nowego sędziego TK

14.04.2016, 11:31; Aktualizacja: 14.04.2016, 11:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Posłowie przegłosowali kandydaturę Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Głosowało 233 posłów, za było 227, a wstrzymało się sześciu.

Reklama

Podczas głosowania nie obyło się bez kontrowersji. Posłanka Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) przyznała bowiem w rozmowie z "Faktami" TVN, że głosowała za Kornela Morawieckiego (Kukiz'15).

- Dobre obyczaje parlamentarne nakazują, aby parlamentarzysta, który głosuje, był osobiście w Sejmie. Jeżeli ktoś głosuje za kolegę to tak naprawdę głosuje nieprawidłowo i taki głos powinien zostać uznany za nieważny - mówił tvn24.pl prof. Marek Chmaj. 

Jednak jak sam zaznaczył jeden głos i tak by nie miał znaczenia w tej sprawie.

Kandydat PiS Zbigniew Jędrzejewski zajmie miejsce sędziego Mirosława Granata, którego kadencja upływa 27 kwietnia.

Dr hab. Zbigniew Jędrzejewski jest profesorem nadzwyczajnym UW, dyrektorem Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW, a także profesorem nadzwyczajnym Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.

PS/źródło: TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.