Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezydent odbierze ślubowanie od nowego sędziego TK

19.04.2016, 11:16; Aktualizacja: 19.04.2016, 11:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Andrzej Duda zapoznał się z pismem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym stwierdził, że uchwała w sprawie wyboru nowego sędziego TK została podjęta skutecznie. Prezydent odbierze zatem ślubowanie od Zbigniewa Jędrzejewskiego w "stosownym momencie" – poinformował we wtorek w komunikacie przesłanym mediom dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

Reklama

Wątpliwości powstały po tym jak posłanka Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) przyznała, że głosowała za Kornela Morawieckiego (Kukiz'15). Prezydent zwrócił się zatem do marszałka Sejmu o wyjaśnienia w tej sprawie.

„Z listu pana marszałka wynika, iż wybór Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego został dokonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zaś Sejm, w osobie pana marszałka, potwierdził skuteczność owego wyboru” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.

To zapewnienie wystarczyło, aby prezydent podjął decyzję o zaprzysiężeniu nowego sędziego TK.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.