Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezydent odbierze ślubowanie od nowego sędziego TK

19.04.2016, 11:16; Aktualizacja: 19.04.2016, 11:33
 • Wyślij
 • Drukuj

Andrzej Duda zapoznał się z pismem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym stwierdził, że uchwała w sprawie wyboru nowego sędziego TK została podjęta skutecznie. Prezydent odbierze zatem ślubowanie od Zbigniewa Jędrzejewskiego w "stosownym momencie" – poinformował we wtorek w komunikacie przesłanym mediom dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

Reklama

Wątpliwości powstały po tym jak posłanka Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) przyznała, że głosowała za Kornela Morawieckiego (Kukiz'15). Prezydent zwrócił się zatem do marszałka Sejmu o wyjaśnienia w tej sprawie.

„Z listu pana marszałka wynika, iż wybór Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego został dokonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zaś Sejm, w osobie pana marszałka, potwierdził skuteczność owego wyboru” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.

To zapewnienie wystarczyło, aby prezydent podjął decyzję o zaprzysiężeniu nowego sędziego TK.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.