Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Samorządowcy będą stosować się do orzeczeń TK

26.04.2016, 13:18; Aktualizacja: 26.04.2016, 13:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Rada Poznania podjęła na wtorkowej sesji decyzję o stosowaniu się władz miasta do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych nieopublikowanych. Podobne decyzje podjęli w ubiegłym tygodniu radni z Warszawy, Łodzi i Bydgoszczy.

Reklama

- Stanowisko dotyczy naszej deklaracji, że jako Rada Miasta Poznania będziemy respektować wyroki Trybunału Konstytucyjnego, także te, które nie zostaną opublikowane i apelujemy do prezydenta oraz naszych urzędników, żeby stosowali się w praktyce do tego naszego apelu - powiedziała wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Kretkowska z klubu radnych Zjednoczonej Lewicy .

Przyznała jednocześnie, że jest to deklaracja polityczna, ale w sensie pozytywnym.

Przewodniczący klubu radnych PO Marek Sternalski zwrócił z kolei uwagę na praktyczny aspekt tego stanowiska, który ujawniłby się w sytuacji, gdy TK zajmowałby się ustawami dotyczącymi samorządów.

W ocenie Ewy Jemielity z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości stanowisko poznańskiej rady to nic innego jak  „czysta propaganda polityczna”.

PS/źródło: TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.