Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Samorządowcy będą stosować się do orzeczeń TK

26.04.2016, 13:18; Aktualizacja: 26.04.2016, 13:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Rada Poznania podjęła na wtorkowej sesji decyzję o stosowaniu się władz miasta do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych nieopublikowanych. Podobne decyzje podjęli w ubiegłym tygodniu radni z Warszawy, Łodzi i Bydgoszczy.

Reklama

- Stanowisko dotyczy naszej deklaracji, że jako Rada Miasta Poznania będziemy respektować wyroki Trybunału Konstytucyjnego, także te, które nie zostaną opublikowane i apelujemy do prezydenta oraz naszych urzędników, żeby stosowali się w praktyce do tego naszego apelu - powiedziała wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Kretkowska z klubu radnych Zjednoczonej Lewicy .

Przyznała jednocześnie, że jest to deklaracja polityczna, ale w sensie pozytywnym.

Przewodniczący klubu radnych PO Marek Sternalski zwrócił z kolei uwagę na praktyczny aspekt tego stanowiska, który ujawniłby się w sytuacji, gdy TK zajmowałby się ustawami dotyczącymi samorządów.

W ocenie Ewy Jemielity z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości stanowisko poznańskiej rady to nic innego jak  „czysta propaganda polityczna”.

PS/źródło: TVN24

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.