Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dyscyplinarka za szpiegowanie na Facebooku

27.04.2016, 13:26; Aktualizacja: 28.04.2016, 10:37

Adwokacki rzecznik dyscyplinarny może postawić zarzuty prawnikom szpiegującym przez Facebooka mężczyznę, który pozwał ich klienta - orzekł Sąd Najwyższy stanu New Jersey.

Reklama

Dennis Hernandez kilka lat temu pozwał urząd miasta Oakland za szkody, jakie poniósł w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez lokalnych policjantów. John J. Robertelli i Gabriel Adamo, którzy reprezentowali miasto, pracując nad sprawą, początkowo przeglądali jedynie otwarty profil społecznościowy mężczyzny. Ale kiedy ten zmienił ustawienia prywatności i uniemożliwił dostęp do strony osoby nie będącym jego znajomymi, prawnicy znaleźli sposób, aby dalej ją monitorować. Jedna z asystentek prawnych w ich kancelarii przesłała Hernandezowi zaproszenie do znajomych bez ujawniania, kto jest jej pracodawcą. A mężczyzna je przyjął.


Pozostało jeszcze 63% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.