Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dyscyplinarka za szpiegowanie na Facebooku

27.04.2016, 13:26; Aktualizacja: 28.04.2016, 10:37

Adwokacki rzecznik dyscyplinarny może postawić zarzuty prawnikom szpiegującym przez Facebooka mężczyznę, który pozwał ich klienta - orzekł Sąd Najwyższy stanu New Jersey.

Reklama

Dennis Hernandez kilka lat temu pozwał urząd miasta Oakland za szkody, jakie poniósł w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez lokalnych policjantów. John J. Robertelli i Gabriel Adamo, którzy reprezentowali miasto, pracując nad sprawą, początkowo przeglądali jedynie otwarty profil społecznościowy mężczyzny. Ale kiedy ten zmienił ustawienia prywatności i uniemożliwił dostęp do strony osoby nie będącym jego znajomymi, prawnicy znaleźli sposób, aby dalej ją monitorować. Jedna z asystentek prawnych w ich kancelarii przesłała Hernandezowi zaproszenie do znajomych bez ujawniania, kto jest jej pracodawcą. A mężczyzna je przyjął.


Pozostało jeszcze 63% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.