Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Mediatorzy zarabiają coraz lepiej

13.05.2016, 13:45; Aktualizacja: 16.05.2016, 17:06

Liczba sporów gospodarczych i cywilnych rozstrzyganych bez udziału sądu w Wielkiej Brytanii rośnie ostatnio wolniej niż w poprzednich latach. Za to stawki mediatorów ostro poszybowały w górę.

Reklama

Centrum do Spraw Skutecznego Rozwiązywania Sporów (CEDR), zlokalizowana w Londynie organizacja zajmująca się w promowaniu i doradztwie w zakresie mediacji, po raz siódmy przedstawiła raport na temat rynku. Wynika z niego, że liczba spraw poddawanych mediacji wzrosła w 2016 r. o 5 proc.w porównaniu z 2014 r. (z 9,5 tys. do 10 tys.). Dla porównania w latach 2012-2014 tempo wzrostu wyniosło 9 proc., a w latach 2010-2012 - aż 15 proc.


Pozostało jeszcze 56% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.