Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Trybunał strasburski zbada sprawę Amandy Knox

18.05.2016, 13:00; Aktualizacja: 18.05.2016, 13:27

Europejski Trybunał Praw Człowieka zdecydował, że rozpatrzy skargę Amandy Knox, Amerykanki, która po prawie ośmioletnim procesie została w ubiegłym roku uniewinniona przez włoski sąd od zarzutu zabójstwa swojej współlokatorki Meredith Kercher.

Reklama

Knox oraz jej chłopak Raffaele Sollecito w grudniu 2009 r. zostali skazani przez sąd I instancji w Perugii na 26 lat pozbawienia wolności. Dwa lata później sąd apelacyjny uniewinnił parę z braku wystarczających dowodów. Na wniosek prokuratury rozpoczął się jednak nowy proces, w wyniku którego Knox i Sollecito zostali ponownie uznani winnymi morderstwa koleżanki. W marcu 2015 r. najwyższy sąd kasacyjny Włoch ponownie ich uniewinnił.


Pozostało jeszcze 34% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.