Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Trybunał strasburski zbada sprawę Amandy Knox

18.05.2016, 13:00; Aktualizacja: 18.05.2016, 13:27

Europejski Trybunał Praw Człowieka zdecydował, że rozpatrzy skargę Amandy Knox, Amerykanki, która po prawie ośmioletnim procesie została w ubiegłym roku uniewinniona przez włoski sąd od zarzutu zabójstwa swojej współlokatorki Meredith Kercher.

Reklama

Knox oraz jej chłopak Raffaele Sollecito w grudniu 2009 r. zostali skazani przez sąd I instancji w Perugii na 26 lat pozbawienia wolności. Dwa lata później sąd apelacyjny uniewinnił parę z braku wystarczających dowodów. Na wniosek prokuratury rozpoczął się jednak nowy proces, w wyniku którego Knox i Sollecito zostali ponownie uznani winnymi morderstwa koleżanki. W marcu 2015 r. najwyższy sąd kasacyjny Włoch ponownie ich uniewinnił.


Pozostało jeszcze 34% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.