Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowojorski adwokat skazany za stworzenie piramidy finansowej

23.05.2016, 15:23; Aktualizacja: 23.05.2016, 16:08

Charles Bennett, były prawnik w kilku dużych, prestiżowych kancelariach prawnych, w ciągu sześciu lat zdefraudował w sumie ponad 5 mln dol. od swoich przyjaciół i członków rodziny. Sąd federalny wymierzył mu karę pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Szczegóły swojej przestępczej działalności 58-letni Bennett ujawnił w 16-stronicowym liście pożegnalnym, który pozostawił przed podjęciem nieudanej próby samobójczej. Po skoku do rzeki Hudson cały i zdrowy został wyłowiony przez nowojorską policję. Śledczy odnaleźli też list, w którym adwokat przyznał się do tego, że przywłaszczył sobie oszczędności rodziny i przyjaciół pod pozorem inwestycji w "elitarny" fundusz hedgingowy. Obiecywał im zyski w wysokości 25 proc. wkładu początkowego oraz wprowadzał ich w błąd, mówiąc, że w przedsięwzięcie jest zaangażowany były gubernator Nowego Jorku Eliot Spitzer i jego była żona.


Pozostało jeszcze 43% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.