Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowojorski adwokat skazany za stworzenie piramidy finansowej

23.05.2016, 15:23; Aktualizacja: 23.05.2016, 16:08

Charles Bennett, były prawnik w kilku dużych, prestiżowych kancelariach prawnych, w ciągu sześciu lat zdefraudował w sumie ponad 5 mln dol. od swoich przyjaciół i członków rodziny. Sąd federalny wymierzył mu karę pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Szczegóły swojej przestępczej działalności 58-letni Bennett ujawnił w 16-stronicowym liście pożegnalnym, który pozostawił przed podjęciem nieudanej próby samobójczej. Po skoku do rzeki Hudson cały i zdrowy został wyłowiony przez nowojorską policję. Śledczy odnaleźli też list, w którym adwokat przyznał się do tego, że przywłaszczył sobie oszczędności rodziny i przyjaciół pod pozorem inwestycji w "elitarny" fundusz hedgingowy. Obiecywał im zyski w wysokości 25 proc. wkładu początkowego oraz wprowadzał ich w błąd, mówiąc, że w przedsięwzięcie jest zaangażowany były gubernator Nowego Jorku Eliot Spitzer i jego była żona.


Pozostało jeszcze 43% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.