Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Problemy prawne pomagają rozwiązać znajomi i rodzina

30.05.2016, 11:38; Aktualizacja: 30.05.2016, 12:57

Tylko jedna trzecia mieszkańców Anglii i Walii, która miała ostatnio trudności prawne, szukała pomocy u zawodowych prawników - to główny wniosek z największego badania na temat zapotrzebowania na porady prawne, jakie przeprowadzono na Wyspach.

Reklama

Na zlecenie Law Society, samorządu prawniczego Anglii i Walii, sondażownia Ipsos MORI przepytała w sumie ponad 8 tys. osób, które zmagały się z prawie 16,7 tys. problemami prawnymi. Ponad połowę z nich respondenci potrafili rozwiązać sami bądź z pomocą rodziny lub przyjaciół. Najmniej skłonne do zwracania się o poradę do kancelarii okazały się osoby poniżej 35. r. życia, w tym studenci.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.