Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wyzwania legislacyjne i problemy praktyczne w prawie cywilnym

30.05.2016, 13:13; Aktualizacja: 30.05.2016, 14:10
 • Wyślij
 • Drukuj

3 czerwca 2016 roku w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa poświęcona modernizacji prawa cywilnego.

Reklama

Program merytoryczny koncentruje się w szczególności na skutkach  naruszenia zobowiązania oraz problematyce związanej z nowatorskimi technologiami i dekonstrukcją prawa cywilnego.

W trakcie wydarzenia poruszone zostaną istotne, z punktu widzenia środowisk prawniczych, problemy praktyczne: niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, zastąpienia istniejącego prawa rzeczowego prawem dostępu i formy czynności prawnych w dobie digitalizacji, jak również nakreśli kierunki zmian w prawie spadkowym.

Część konferencji stanowić będzie moduł warsztatowy, którego celem jest prezentacja praktycznego funkcjonowania instytucji prawa zobowiązań na przykładzie wyroku SN z 24 czerwca 2014 roku, sygn. ICSK 392/13.

Do udziału w dyskusjach panelowych zaproszenie przyjęli m.in.: prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, prof. dr hab. Wojciech Katner, prof. dr hab. Piotr Machnikowski, prof. dr hab. Karol Weitz, prof. dr hab. Wojciech Popiołek, prof. dr hab. Adam Olejniczak oraz prof. UW dr hab. Jacek Wierciński. Udział w konferencji zapowiedzieli również sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego.

Szczegóły dotyczące konferencji można uzyskać w Biurze Stowarzyszenia Notariuszy RP, pod numerem telefonu: 22 827 13 45 oraz na stronie internetowej www.rejent.com.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Prawnik.pl i Dziennik Gazeta Prawna.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.