Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prokuratura sprawdza legalność strajku pielęgniarek

30.05.2016, 14:20; Aktualizacja: 30.05.2016, 14:28
 • Wyślij
 • Drukuj

W reakcji na zawiadomienie rzecznika praw dziecka Prokuratura Krajowa podjęła czynności sprawdzające w sprawie protestu pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka.

Reklama

W złożonym w ubiegłym tygodniu Marek Michalak zawiadomił prokuraturę, że po przeprowadzonej w CZD kontroli stwierdził, że doszło tam do sytuacji bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia dzieci będących pod opieką ośrodka. Sprawa została przekazana Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga, która zgodnie z kodeksem postępowania karnego w ciągu 30 dni od otrzymania zawiadomienia musi podjąć decyzję o wszczęciu bądź odmowie wszczęcia śledztwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.