Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia wybrany przez PiS nie ogłosił wyroku

31.05.2016, 12:59; Aktualizacja: 31.05.2016, 17:18
 • Wyślij
 • Drukuj

Trybunał Konstytucyjny miał we wtorek publicznie ogłosić wyrok w sprawie dyscyplinarnego wydalania policjantów ze służby. Ogłoszenie wyroku zostało jednak odwołane. W sprawie po raz pierwszy przewodniczącym składu orzekającego był sędzia wybrany przez PiS - Piotr Pszczółkowski.

Reklama

"Dzisiejsze posiedzenie niejawne i publiczne ogłoszenie wyroku zostały odwołane z przyczyn losowych" - napisano na stronie TK.

Oprócz Pszczółkowskiego w składzie orzekającym znaleźli się także: Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Julia Przyłębska, Stanisław Rymar i Piotr Tuleja.

TK nie podał przyczyn, z powodu których odwołano dzisiejsze posiedzenie.

Trybunał rozpoznawał sprawę na podstawie ustawy o TK z czerwca zeszłego roku. To konsekwencja wyroku z 9 marca, kiedy sędziowie uznali, że grudniowa nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucją.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.