Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia wybrany przez PiS nie ogłosił wyroku

31.05.2016, 12:59; Aktualizacja: 31.05.2016, 17:18
 • Wyślij
 • Drukuj

Trybunał Konstytucyjny miał we wtorek publicznie ogłosić wyrok w sprawie dyscyplinarnego wydalania policjantów ze służby. Ogłoszenie wyroku zostało jednak odwołane. W sprawie po raz pierwszy przewodniczącym składu orzekającego był sędzia wybrany przez PiS - Piotr Pszczółkowski.

Reklama

"Dzisiejsze posiedzenie niejawne i publiczne ogłoszenie wyroku zostały odwołane z przyczyn losowych" - napisano na stronie TK.

Oprócz Pszczółkowskiego w składzie orzekającym znaleźli się także: Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Julia Przyłębska, Stanisław Rymar i Piotr Tuleja.

TK nie podał przyczyn, z powodu których odwołano dzisiejsze posiedzenie.

Trybunał rozpoznawał sprawę na podstawie ustawy o TK z czerwca zeszłego roku. To konsekwencja wyroku z 9 marca, kiedy sędziowie uznali, że grudniowa nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucją.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.