Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dwa gdańskie sądy postawiły na outsourcing kasowy

01.06.2016, 16:40; Aktualizacja: 01.06.2016, 16:42
 • Wyślij
 • Drukuj

Obsługę okienek, w tym pobieranie opłat, przejmuje Monetia, właściciel sieci agencji płatniczych. Sądy liczą na spore oszczędności.

Reklama

Z outsourcingu kasowego Monetii korzysta kilkadziesiąt jednostek samorządu terytorialnego, ponad 40 proc. urzędów skarbowych oraz banki. Teraz dołączają do nich sądy. 1 czerwca formalności związane ze współpracą z firmą dopiął Sąd Okręgowy w Gdańsku, w pierwszej połowie maja umowę podpisał Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ. Jak zapewnia sama Monetia, zlecając outsourcing kasowy, sądy ograniczają koszty prowadzenia punktu opłat nawet o 60 proc. Spółka liczy, że z jej oferty skorzysta ok. 40 proc. instytucji sądowniczych. Rozmowy z kolejnymi sądami trwają.

ESZA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.