Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Potencjał danych publicznych wciąż niewykorzystany

Urszula Mirowska-Łoskot03.06.2016, 00:00; Aktualizacja: 03.06.2016, 06:32

Zdaniem ekspertów rynek informacji sektora publicznego ma olbrzymi potencjał. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni pomysł. I korzystać, czego dowodem są liczne aplikacje na całym świecie.

Reklama

W 2014 r. rynek informacji sektora publicznego (ISP) w Polsce był wart 114 mln zł, a tylko w ciągu kilku najbliższych lat może urosnąć do 431 mln zł. Tak wynika z szacunków Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych.

– Ponowne wykorzystanie ISP to przede wszystkim ogromne możliwości dla przedsiębiorców – mówi Alek Tarkowski, dyrektor Centrum Cyfrowego Projekt: Polska.

Open data dla wszystkich


Pozostało jeszcze 91% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.