Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy na Wyspach zmieniają zasady

06.06.2016, 16:15; Aktualizacja: 06.06.2016, 16:57

Mniej sztywnych zasad i biurokracji - tak można podsumować nowy projektu kodeksu wykonywania zawodu adwokata, który opracowała Solicitors Regulation Authority, instytucja nadzorująca wykonywanie samorządy prawnicze w Anglii i Walii.

Reklama

Obecny kodeks obowiązujący prawników liczy ponad 400 stron i zawiera wiele złożonych reguł i konkretnych nakazów postępowania dotyczących relacji z klientami, zarządzania kancelarią, tajemnicy zawodowej, konfliktu interesów czy podziału stawek. Ten nowy, według SRA, ma koncentrować się raczej na określeniu ogólnych standardów prowadzenia praktyki, a także zliberalizować zasady wykonywania zawodu prawnika w innych formach niż kancelarie prawne.


Pozostało jeszcze 35% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.