Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Yahoo sprzedaje ponad 3 tys. patentów

13.06.2016, 12:11; Aktualizacja: 13.06.2016, 12:22

Korporacja technologiczna liczy na to, że aukcja praw własności intelektualnej przyniesie jej tym roku co najmniej 1 mld dol.

Reklama

Jak dowiedział się dziennik "Wall Street Journal", potencjalni kupcy, którzy otrzymali informację o sprzedaży, mogą składać swoje oferty do połowy czerwca. Aukcję przeprowadzi Black Stone IP, butikowy bank inwestycyjny specjalizujący się w sprzedaży patentów. Prawa własności intelektualnej, których zamierza pozbyć się Yahoo, są głównie związane z możliwościami wyszukiwarek internetowych oraz reklamą internetową.


Pozostało jeszcze 19% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.