Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pistorius jest załamany, więc nie może zeznawać

13.06.2016, 12:24; Aktualizacja: 13.06.2016, 13:36

Oscar Pistorius ma tak głęboką depresję, że nie powinien ani zeznawać, ani przebywać w więzieniu - powiedział na rozprawie w sprawie kary psycholog wezwany adwokata paraolimpijczyka.

Reklama

Profesor psychologii Jonathan Scholtz podkreślił też, że sportowiec leczy się farmakologicznie na depresję, stanu lękowe i bezsenność. "Można opisać go jako osobę załamaną. W mojej opinii jego obecny stan wskazuje na to, że powinien być hospitalizowany" - stwierdził psycholog. Z jego badania wynika, że Pistorius cierpi też na paranoję i zespół stresu pourazowego oraz boi się wychodzić na zewnątrz. "Od 2013 r. ogarnia go panika, kiedy słyszy strzał z pistoletu".


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.