Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Unijny sąd w sprawie brytyjskich zasiłków dla imigrantów

13.06.2016, 14:29; Aktualizacja: 13.06.2016, 16:10

Trybunał w Luksemburgu rozstrzygnie 14 czerwca, czy Wielka Brytania może ograniczać świadczenia socjalne dla nowych pracowników z Unii Europejskiej.

Reklama

Na początku 2014 r. brytyjski rząd postanowił poważnie zabrać się za ukrócenie turystyki socjalnej, zaostrzając kryteria dostępu do świadczeń dla bezrobotnych, zasiłków mieszkaniowych i rodzinnych oraz ulg podatkowych na dzieci pracownikom z innych krajów unijnych, którzy przebywają na Wyspach krócej niż trzy miesiące i nie zarabiali w tym czasie co najmniej 150 funtów tygodniowo. Po upływie trzech miesięcy, aby ubiegać się pomoc od państwa uzależnioną od dochodów, migranci z UE muszą jeszcze przejść "test prawa pobytu" (Habitual Residence Test), sprawdzający, jak długo w rzeczywistości mieszkali w Wielkiej Brytanii, czym się w tym czasie zajmowali i ile (jeśli w ogóle) zarabiali, jaki jest ich status rodzinny i sytuacja mieszkaniowa.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.