Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Unijny sąd w sprawie brytyjskich zasiłków dla imigrantów

13.06.2016, 14:29; Aktualizacja: 13.06.2016, 16:10

Trybunał w Luksemburgu rozstrzygnie 14 czerwca, czy Wielka Brytania może ograniczać świadczenia socjalne dla nowych pracowników z Unii Europejskiej.

Reklama

Na początku 2014 r. brytyjski rząd postanowił poważnie zabrać się za ukrócenie turystyki socjalnej, zaostrzając kryteria dostępu do świadczeń dla bezrobotnych, zasiłków mieszkaniowych i rodzinnych oraz ulg podatkowych na dzieci pracownikom z innych krajów unijnych, którzy przebywają na Wyspach krócej niż trzy miesiące i nie zarabiali w tym czasie co najmniej 150 funtów tygodniowo. Po upływie trzech miesięcy, aby ubiegać się pomoc od państwa uzależnioną od dochodów, migranci z UE muszą jeszcze przejść "test prawa pobytu" (Habitual Residence Test), sprawdzający, jak długo w rzeczywistości mieszkali w Wielkiej Brytanii, czym się w tym czasie zajmowali i ile (jeśli w ogóle) zarabiali, jaki jest ich status rodzinny i sytuacja mieszkaniowa.


Pozostało jeszcze 68% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.