Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rzecznik Trybunału UE: wypożyczenie e-booka jak wypożyczenie książki

16.06.2016, 14:48; Aktualizacja: 16.06.2016, 15:10

Użyczenie książki cyfrowej jest porównywalne z użyczeniem książki tradycyjnej, dlatego autorzy powinny z tego tytułu otrzymywać odpowiednie wynagrodzenie - ocenił w czwartek rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE Maciej Szpunar.

Reklama

Jego opinia dotyczy skargi holenderskiego stowarzyszenia Vereniging Openbare Bibliotheken (VOB), skupiającego wszystkie biblioteki publiczne w Holandii. Zdaniem stowarzyszenia wypożyczanie książek cyfrowych powinno podlegać takim samym regułom jak wypożyczanie zwykłych książek.


Pozostało jeszcze 80% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.