Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aresztowano informatyka z Mossack Fonseca

17.06.2016, 15:20; Aktualizacja: 17.06.2016, 16:33

Szwajcarska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wycieku Panama Papers po doniesieniu złożonym przez znajdującą się w centrum skandalu kancelarię Mossack Fonseca. Aresztowano też jednego z informatyków firmy, ale na razie nie ma pewności, czy miał on coś wspólnego z przekazaniem dziennikarzom milionów stron dokumentów, które ujawniły, w jaki sposób najbogatsi ukrywają swój majątek przed skarbówką.

Reklama

Według szwajcarskiej gazety "Le Temps" pełnomocnik panamskiej firmy potwierdził, że zatrzymany był sprawcą wycieku poufnych informacji. Rzekomo postawiono mu zarzut kradzieży danych, nieuprawnionego dostępu do informacji oraz naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa. Nie wiadomo jednak, czy ten wyciek odnosi się do skandalu, który wybuchł w kwietniu.


Pozostało jeszcze 15% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.