Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Będzie proces o niepełne latte

21.06.2016, 15:07; Aktualizacja: 21.06.2016, 15:49

W całej Ameryce prawnicy składają pozwy przeciwko Starbucksowi za to, że do swoich kubków wlewa mniej kawy, niż wymagają jego standardy.

Reklama

20 czerwca sąd federalny w San Francisco orzekł, że dwaj powodzi, którzy oskarżyli kawowego giganta o to, że konsekwentnie oszczędza na swoim głównym produkcie, mogą ubiegać się o zadośćuczynienie w ramach pozwu zbiorowego. W swojej skardze zbulwersowani klienci stwierdzili, że w kubkach jest zawsze mniej latte niż to wynika z wystandaryzowanych receptur Starbucksa. Co więcej oburza ich także to, że spienione mleko na wierzchu wliczane jest do całkowitej objętości kawy.


Pozostało jeszcze 48% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.