Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Szkolenia z uprzedzeń

28.06.2016, 16:37; Aktualizacja: 28.06.2016, 16:56

Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił, że ponad 30 tys. prokuratorów i agentów federalnych będzie musiało ukończyć specjalne kursy, które pomogą im eliminować nieuświadomione stereotypy wpływające na decyzje podejmowane przez nich w śledztwach.

Reklama

Taka deklaracja to efekt protestów, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach przeciwko stosowaniu przemocy wobec przedstawicieli mniejszości. Już w 2014 r., po zamieszkach w Ferguson spowodowanych zastrzeleniem czarnoskórego nastolatka Michaela Browna przez policjanta, federalne organy ścigania był krytykowane za to, że nie wprowadziły żadnych polityk pozwalających na walkę z uprzedzeniami w swoich szeregach (odpowiednie szkolenia prowadzą za to niektóre jednostki policji stanowej). W memorandum skierowanym do Departamentu Sprawiedliwości zastępca prokuratora generalnego Sally Yates stwierdziła, że takie nieuświadomione stereotypy mogą zmieniać sposób, w jaki śledczy oceniają materiał dowodowy oraz jakich dowodów szukają.


Pozostało jeszcze 22% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.