Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Aplikacja, która kasuje mandaty

30.06.2016, 16:00; Aktualizacja: 30.06.2016, 16:37

DoNotPay - tak nazywa się robiąca furorę aplikacja mobilna, która pomaga kierowcom anulować mandaty za złe parkowanie, a pasażerom linii lotniczych ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych za opóźniony lub odwolany lot. Stworzył ją... 19-letni student.

Reklama

Od września 2015 r., kiedy w Londynie wystartowała wersja beta aplikacji, udało się w sumie  uchylić mandaty o wartości ponad 4 mln dol. Od kwietnia aplikacja działa też w Nowym Yorku (niedługo zacznie też działać w Seattle). W sumie w obu miastach skasowano dzięki niej 160 tys. z 250 tys. zarejestrowanych mandatów. Skuteczność sięga zatem 64 proc.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.