Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja poprawia umowę w sprawie przekazywania danych Europejczyków do USA

01.07.2016, 12:26; Aktualizacja: 01.07.2016, 13:10

Portal Politico opublikował pełną treść projektu porozumienia, które ma ułatwić transfer danych dotyczących obywateli UE do USA. W najnowszej wersji umowy znalazło się kilka poprawek, których domagali się europejscy inspektorzy danych osobowych.

Reklama

Wstępne porozumienie (określone mianem "tarczy prywatności), zawarte pod koniec stycznia przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską, zastąpi porozumienie Safe Harbour ("bezpieczna Przystań"), którą trybunał luksemburski w październiku ubiegłego roku uznał za nieważną. Nowa umowa w założeniu ma nakładać na amerykańskie firmy wzmocnione obowiązki ochrony danych Europejczyków, a na Departament Handlu i Federalną Komisję Handlu (FTC) - obowiązek monitoringu i egzekwowania nowych zasad.


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.