Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zrzutka na rozwianie brexitowych dylematów

01.07.2016, 15:16; Aktualizacja: 01.07.2016, 16:07

Brytyjski adwokat zorganizował kampanię crowdfundingową, żeby zebrać 10 tys. funtów na opłacenie opinii prawnej konstytucjonalistów, która ma wyjaśnić, kto ostatecznie ma zdecydować o Brexicie. Pieniądze udało się uskładać w jeden dzień.

Reklama

"Znamy już wynik referendum: Zjednoczone Królestwo powinno opuścić Unię Europejską. Jednak decydując o referendum, rząd postanowił, że będzie ono miało jedynie "doradczy charakter". Ale doradczy dla kogo? Czy dla premiera, tak, żeby mógł on zdecydować, czy Zjednoczone Królestwo ma wyjść z UE? Czy to parlament ma podjąć tę przełomową dla naszego kraju decyzję?" - to główne pytania, na których odpowiedzi domaga się Jolyon Maugham, barrister z Devereux Chamber. 29 czerwca ogłosił on zbiórkę w portalu CrowdJustice na sfinansowanie kosztów sporządzenia opinii prawnej wyjaśniającej wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kto powinien rozstrzygnąć, co dalej z Brexitem.


Pozostało jeszcze 32% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.