Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Zrzutka na rozwianie brexitowych dylematów

01.07.2016, 15:16; Aktualizacja: 01.07.2016, 16:07

Brytyjski adwokat zorganizował kampanię crowdfundingową, żeby zebrać 10 tys. funtów na opłacenie opinii prawnej konstytucjonalistów, która ma wyjaśnić, kto ostatecznie ma zdecydować o Brexicie. Pieniądze udało się uskładać w jeden dzień.

Reklama

"Znamy już wynik referendum: Zjednoczone Królestwo powinno opuścić Unię Europejską. Jednak decydując o referendum, rząd postanowił, że będzie ono miało jedynie "doradczy charakter". Ale doradczy dla kogo? Czy dla premiera, tak, żeby mógł on zdecydować, czy Zjednoczone Królestwo ma wyjść z UE? Czy to parlament ma podjąć tę przełomową dla naszego kraju decyzję?" - to główne pytania, na których odpowiedzi domaga się Jolyon Maugham, barrister z Devereux Chamber. 29 czerwca ogłosił on zbiórkę w portalu CrowdJustice na sfinansowanie kosztów sporządzenia opinii prawnej wyjaśniającej wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kto powinien rozstrzygnąć, co dalej z Brexitem.


Pozostało jeszcze 32% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.