Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sprawa Brexitu trafi do sądu?

04.07.2016, 16:09; Aktualizacja: 04.07.2016, 16:37

Prestiżowa kancelaria prawna podjęła pierwsze kroki prawne, aby zagwarantować, że brytyjski rząd nie podejmie formalnej decyzji o wystąpieniu z Unii Europejskiej bez uzyskania zgody parlamentu.

Reklama

Sprawa, w imieniu grupy klientów, którzy zastrzegli sobie anonimowość, została zainicjowana przez firmę Mishcon de Reya. Jej głównym celem jest uzyskanie pewności, że dopóki brytyjscy parlamentarzyści nie uchwalą odpowiedniej ustawy, rząd nie ma prawa uruchomić procedury wyjścia z Unii zakreślonej w art. 50 traktatu o UE. Akcja jest przede wszystkim reakcją na sugestię przedstawicieli rządu, że ma on wystarczającą podstawę prawną, aby działać bez zgody parlamentu.


Pozostało jeszcze 49% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.