Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ograniczenia dla wiatraków i ... osiedli

Maciej Nowak08.07.2016, 00:00; Aktualizacja: 08.07.2016, 05:48

Ustawa wprowadziła rygorystyczne zasady wyznaczania odległości elektrowni wiatrowych od budynków. Wbrew pozorom ucierpi nie tylko branża energetyki wiatrowej, lecz także inni przedsiębiorcy, np. deweloperzy.

Reklama

Ustawa z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która ukazała się w Dzienniku Ustaw z 1 lipca (Dz.U. poz. 961) i wejdzie w życie po upływie dwóch tygodni od publikacji, znacząco ograniczyła możliwości lokalizacji elektrowni wiatrowych. Po 16 lipca br. posadowienie elektrowni wiatrowej – czy to farmy, czy tylko jednego zaledwie wiatraka – będzie znacznie trudniejsze niż do tej pory.

Oddalony od zabudowy


Pozostało jeszcze 91% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.