Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci prowadzą antybrexitową kampanię

11.07.2016, 16:42; Aktualizacja: 11.07.2016, 16:55
 • Wyślij
 • Drukuj

Ponad tysiąc brytyjskich prawników podpisało list do premiera Davida Camerona, stwierdzający, że wynik referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE nie jest prawnie wiążący.

Reklama

Sygnatariusze listu podkreślają, że, aby wszcząć postępowanie z art. 50 traktatu o UE, potrzebna jest odpowiednia ustawa parlamentu. Jest to ich zdaniem tym bardziej istotne, że na wynik referendum wpłynęło przedstawianie w kampanii zniekształconych faktów i obietnic, których politycy nie będą w stanie spełnić.

Prawnicy uważają, że rząd powinien ustanowić specjalną niezależną komisję, która zebrałaby dowody i opracowałaby raporty na temat kosztów, zysków i ryzyka związanego z uruchomieniem art. 50 TUE. Do czasu ich przedłożenia parlamentu nie powinien głosować nad kwestią wyjścia z Unii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.