Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Islamofobi uderzają w kancelarię

02.08.2016, 15:12; Aktualizacja: 02.08.2016, 15:49
 • Wyślij
 • Drukuj

Firma prawnicza z Manchesteru, która na Facebooku reklamowała swoje usługi z dziedziny prawa rodzinnego islamu, spotkała się z agresywną reakcją ze strony internautów.

Reklama

"Zwijajcie swój islamski biznes i wracajcie tam, skąd przyszliście". "W Zjednoczonym Królestwie jest tylko jedno prawo, respektujcie je albo spier... stąd" - to tylko niektóre z odpowiedzi na reklamę, którą w zeszłym miesiącu wykupiła na Facebooku kancelaria Carter Law Solicitors, licząc na pozyskanie klientów w lokalnej społeczności muzułmańskiej.

W ciągu kilku dni od jej zamieszczenia na profilu kancelarii pojawiła się seria obraźliwych komentarzy facebookowiczów. Początkowo prawnicy je zignorowali, w końcu zdecydowali się jednak opublikować oświadczenie, w których stwierdzili, że są "zszokowani rasistowskimi reakcjami na reklamę" oraz podkreślili, że oferowane przez nich usługi w zakresie prawa islamu, nie wykraczają poza porządek prawny Anglii i Walii.

"Staramy się po prostu spełniać potrzeby klientów praktykujących muzułmanów" - zapewniła kancelaria.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.