Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Islamofobi uderzają w kancelarię

02.08.2016, 15:12; Aktualizacja: 02.08.2016, 15:49
 • Wyślij
 • Drukuj

Firma prawnicza z Manchesteru, która na Facebooku reklamowała swoje usługi z dziedziny prawa rodzinnego islamu, spotkała się z agresywną reakcją ze strony internautów.

Reklama

"Zwijajcie swój islamski biznes i wracajcie tam, skąd przyszliście". "W Zjednoczonym Królestwie jest tylko jedno prawo, respektujcie je albo spier... stąd" - to tylko niektóre z odpowiedzi na reklamę, którą w zeszłym miesiącu wykupiła na Facebooku kancelaria Carter Law Solicitors, licząc na pozyskanie klientów w lokalnej społeczności muzułmańskiej.

W ciągu kilku dni od jej zamieszczenia na profilu kancelarii pojawiła się seria obraźliwych komentarzy facebookowiczów. Początkowo prawnicy je zignorowali, w końcu zdecydowali się jednak opublikować oświadczenie, w których stwierdzili, że są "zszokowani rasistowskimi reakcjami na reklamę" oraz podkreślili, że oferowane przez nich usługi w zakresie prawa islamu, nie wykraczają poza porządek prawny Anglii i Walii.

"Staramy się po prostu spełniać potrzeby klientów praktykujących muzułmanów" - zapewniła kancelaria.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.