Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja Wenecka znowu w Polsce

08.08.2016, 14:59; Aktualizacja: 08.08.2016, 15:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Przedstawiciele komisji ponownie przyjadą do Polski we wrześniu - zapowiedział rzecznik prasowy Rady Europy Panos Kakaviatos. Do tego czasu mają oni przygotować sprawozdanie na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Reklama

Na tej podstawie w czasie jesiennej sesji plenarnej Rady Europy (odbędzie się ona 14-15 października) komisja przyjmie opinię o kolejnej nowelizacji ustawy o TK.

Eksperci Komisji Weneckiej pojawią się w Polsce już po raz trzeci w tym roku. Ostatnim razem badali przepisy ustawy inwigilacyjnej, a wcześniej - nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W obu przypadkach komisja wydała opinie negatywne.

EŚ/euractiv.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.