Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Komisja Wenecka znowu w Polsce

08.08.2016, 14:59; Aktualizacja: 08.08.2016, 15:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Przedstawiciele komisji ponownie przyjadą do Polski we wrześniu - zapowiedział rzecznik prasowy Rady Europy Panos Kakaviatos. Do tego czasu mają oni przygotować sprawozdanie na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Reklama

Na tej podstawie w czasie jesiennej sesji plenarnej Rady Europy (odbędzie się ona 14-15 października) komisja przyjmie opinię o kolejnej nowelizacji ustawy o TK.

Eksperci Komisji Weneckiej pojawią się w Polsce już po raz trzeci w tym roku. Ostatnim razem badali przepisy ustawy inwigilacyjnej, a wcześniej - nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W obu przypadkach komisja wydała opinie negatywne.

EŚ/euractiv.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.