Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pakistańscy prawnicy protestują po zabójstwie 60 kolegów

10.08.2016, 11:59; Aktualizacja: 10.08.2016, 15:35
 • Wyślij
 • Drukuj

Przez cały tydzień adwokaci z całego kraju będą obchodzić żałobę i bojkotować postępowania sądowe.

Reklama

To reakcja na samobójczy atak bombowy na szpital w mieście Quetta w południowo-zachodnim Pakistanie, do którego doszło 8 sierpnia. Zginęły w nim 74 osoby, a wśród nich co najmniej 60 prawników. Przybyli oni do szpitala po tym, jak przewieziono tam ich postrzelonego kolegę, prezesa samorządu adwokackiego w Baluczystanie Bilala Anwara Kasiego. Adwokata nie udało się uratować.

Kilka godzin potem przy wejściu zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy. Do ataku przyznała się talibańska organizacja Jamaat-ul-Ahrar. Prawnicy uważają, że, podobnie jak dziennikarze, byli celem tego zamachu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.