Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pakistańscy prawnicy protestują po zabójstwie 60 kolegów

10.08.2016, 11:59; Aktualizacja: 10.08.2016, 15:35
 • Wyślij
 • Drukuj

Przez cały tydzień adwokaci z całego kraju będą obchodzić żałobę i bojkotować postępowania sądowe.

Reklama

To reakcja na samobójczy atak bombowy na szpital w mieście Quetta w południowo-zachodnim Pakistanie, do którego doszło 8 sierpnia. Zginęły w nim 74 osoby, a wśród nich co najmniej 60 prawników. Przybyli oni do szpitala po tym, jak przewieziono tam ich postrzelonego kolegę, prezesa samorządu adwokackiego w Baluczystanie Bilala Anwara Kasiego. Adwokata nie udało się uratować.

Kilka godzin potem przy wejściu zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy. Do ataku przyznała się talibańska organizacja Jamaat-ul-Ahrar. Prawnicy uważają, że, podobnie jak dziennikarze, byli celem tego zamachu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.