Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Więzienie za zmuszanie dzieci do weganizmu

11.08.2016, 12:54; Aktualizacja: 11.08.2016, 13:21
 • Wyślij
 • Drukuj

Włoska parlamentarzystka Elvira Savino przedłożyła projekt ustawy, która zakazuje rodzicom narzucania dzieciom diety wegańskiej pod groźbą nawet czterech lat więzienia.

Reklama

Jej zdaniem wegańskie menu "jest pozbawione składników kluczowych dla zdrowego i zbilansowanego wzrostu". "Uważam, że to absurdalne, że rodzicom pozwala się niemal fanatycznie narzucać swoją wolę na dzieci, często bez właściwej wiedzy naukowej lub porady medycznej" - powiedziała agencji Reuters Savino, parlamentarzystka partii Forza Italia.

Zgodnie z zaproponowanymi przepisami za podawanie dzieciom poniżej 16. roku życia wyłącznie posiłków wegańskim rodzicom groziłby rok pozbawienia wolności. Jeśli u dziecka na wegańskiej diecie pojawią się jakieś chroniczne problemy zdrowotne, rodzice będą mogli pójść do więzienia na cztery lata, a jeśli umrze - na siedem.

W ubiegłym miesiącu Włochy zbulwersowała sprawa jednorocznego chłopca z Mediolanu, który ważył tyle co trzymiesięczne dziecko. Jak stwierdzili badający go lekarze, przyczyną tego była dieta wegańska. Jak podaje BBC,w ciągu ostatnich 18 miesięcy były już cztery podobne sprawy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.