Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Więzienie za zmuszanie dzieci do weganizmu

11.08.2016, 12:54; Aktualizacja: 11.08.2016, 13:21
 • Wyślij
 • Drukuj

Włoska parlamentarzystka Elvira Savino przedłożyła projekt ustawy, która zakazuje rodzicom narzucania dzieciom diety wegańskiej pod groźbą nawet czterech lat więzienia.

Reklama

Jej zdaniem wegańskie menu "jest pozbawione składników kluczowych dla zdrowego i zbilansowanego wzrostu". "Uważam, że to absurdalne, że rodzicom pozwala się niemal fanatycznie narzucać swoją wolę na dzieci, często bez właściwej wiedzy naukowej lub porady medycznej" - powiedziała agencji Reuters Savino, parlamentarzystka partii Forza Italia.

Zgodnie z zaproponowanymi przepisami za podawanie dzieciom poniżej 16. roku życia wyłącznie posiłków wegańskim rodzicom groziłby rok pozbawienia wolności. Jeśli u dziecka na wegańskiej diecie pojawią się jakieś chroniczne problemy zdrowotne, rodzice będą mogli pójść do więzienia na cztery lata, a jeśli umrze - na siedem.

W ubiegłym miesiącu Włochy zbulwersowała sprawa jednorocznego chłopca z Mediolanu, który ważył tyle co trzymiesięczne dziecko. Jak stwierdzili badający go lekarze, przyczyną tego była dieta wegańska. Jak podaje BBC,w ciągu ostatnich 18 miesięcy były już cztery podobne sprawy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.