Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezydent spotka się z KRS

25.08.2016, 11:05; Aktualizacja: 25.08.2016, 11:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Spotkanie zaplanowano na 2 września - poinformował w czwartek Andrzej Dera.

Reklama

Tematem spotkania będzie współpraca kancelarii prezydenta z KRS. Omawiana ma też być kwestia nominacji sędziów, ponieważ o rozmowę na ten temat poprosiła Rada.

Pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda odmówił powołania 10 kandydatów na sędziów wskazanych przez KRS. Nie uzasadnił jednak swojej decyzji.

W związku z zaistniałą sytuacją KRS wysłało do kancelarii prezydenta pismo, w którym prosi o spotkanie z głową państwa w celu wyjaśnienia sytuacji. Odbędzie się ono w piątek 2 września.

(PAP)

mzk/ as/PS

Źródło:PAP
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.