Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Fundacja Helsińska broni Adama Bodnara

25.08.2016, 12:26; Aktualizacja: 25.08.2016, 13:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Działania zmierzające do odwołania rzecznika praw obywatelskich godzą w powagę urzędu i niezawisłość tej instytucji, a tym samym osłabiają poziom ochrony praw podstawowych - pisze Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Reklama

Fundacja podkreśla, że działania zmierzające do odwołania rzecznika praw obywatelskich nie są poparte żadnymi poważnymi argumentami.

Przeciwnie, krytykowany jest on właśnie za sumienne wywiązywanie się z zadań nałożonych na niego przez ustawodawcę. Wnioski do Trybunału Konstytucyjnego są bowiem jednymi z najważniejszych środków ochrony praw, jakimi dysponuje RPO. I nie można karać go za to, że jest stosuje. 

PS/źródło: HFPC

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Tagi:HFPC, RPO
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.