Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

FOR: Naciski na prezesa TK są bezprawne

25.08.2016, 13:09; Aktualizacja: 25.08.2016, 13:27
 • Wyślij
 • Drukuj

Publicznie wszczęte postępowanie ma na celu stworzenie wrażenia nielegalności działań prezesa Rzeplińskiego i pokazanie, że „coś jest na rzeczy” – nawet jeśli Prokuratura nie postawi zarzutów i nie wystąpi o uchylenie immunitetu prezesa TK - uważa Forum Rozwoju Obywatelskiego.

Reklama

Organizacja przypomina, że prokuratura nie jest organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym oraz zwraca uwagę, że okoliczności śledztwa prowadzonego w sprawie niedopuszczenia do orzekania trzech sędziów przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego są formą nacisku politycznego, mimo że jest to postępowanie przeciwko niemu. 

Fundacja wystąpiła także do katowickiej prokuratury regionalnej z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, który prokurator prowadzi wspomniane śledztwo (rzecznik prasowy odmówił FOR podania jego imienia i nazwiska).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.