Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

FOR: Naciski na prezesa TK są bezprawne

25.08.2016, 13:09; Aktualizacja: 25.08.2016, 13:27
 • Wyślij
 • Drukuj

Publicznie wszczęte postępowanie ma na celu stworzenie wrażenia nielegalności działań prezesa Rzeplińskiego i pokazanie, że „coś jest na rzeczy” – nawet jeśli Prokuratura nie postawi zarzutów i nie wystąpi o uchylenie immunitetu prezesa TK - uważa Forum Rozwoju Obywatelskiego.

Reklama

Organizacja przypomina, że prokuratura nie jest organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym oraz zwraca uwagę, że okoliczności śledztwa prowadzonego w sprawie niedopuszczenia do orzekania trzech sędziów przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego są formą nacisku politycznego, mimo że jest to postępowanie przeciwko niemu. 

Fundacja wystąpiła także do katowickiej prokuratury regionalnej z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, który prokurator prowadzi wspomniane śledztwo (rzecznik prasowy odmówił FOR podania jego imienia i nazwiska).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.